نوشیدنی سبزیا Smoothies

               

 

نوشیدنی سبزیا Smoothies

نوشیدنی سبز یا به انگلیسی گرین اسموتی تشکیل شده از سبزیجات (برگ های سبز ) به اضافه میوه  که در مخلوط کن به صورت یک نوشیدنی کرمی در میآید. نوشیدنی سبز را میتوان با انواع سبزیجات و میوه جات تهیه نمود با طعم و مزه های متفاوت. نوشیدنی سبز بهترین غذا برای صبحانه و یا حتی زمان های دیگر در روز.

مزایای نوشیدنی سبز

با نوشیدنی سبز، بیشتر ویتامین ها و املاح معدنی مورد نیاز بدن تأمین میشود.

کلروفیل فراوان در برگهای سبز، برای سالم نگهداشتن گلبول قرمز خون معجزه میکند.

نوشیدنی سبز با اینکه شما را تا مدتها سیر نگه میدارد، کالری کمی هم دارد، لذا باعث کاهش وزن میشود در کسانیکه اضافه وزن دارند.

چه نوع سبزیجات برای نوشیدنی سبز بهتر است؟

سبزیجاتی که دارای برگ سبز میباشند، مانند کاهو، اسفناج، کیل، کرفس، جعفری، گشنیز، شیوید.  

چه میوه هائی برای نوشیدنی سبز بهتر است؟

میوه های شیرین و کرمی. بهتر است حتما یک نوع میوه کرمی در آن بریزید مثل گلابی، موز، توت فرنگی. در مواقعی که میوه تازه در دسترس نیست، میتوان از انجیر خشک خیس کرده استفاده شود. خرما هم برای شیرین کردن نوشیدنی سبز خوب است.

چیزهای دیگری که میتوان در نوشیدنی سبز اضافه کرد

نصف قاشق غذاخوری گلاب که آنرا خوشبو میکند. نصف و یا تمام یک لیمو، اگر میخواهید ترش شود. البته در نوشیدنی سبز حتما باید آب اضافه کنید، در غیراینصورت دستگاه مخلوط کن نمیتواند بچرخد و مخلوط را خوب خورد کند. اما اگر دوست داشته باشید، می توانید به جای آب، آب نارگیل و یا هر آب میوه تازه به آن اضافه نمائید.

/ 2 نظر / 47 بازدید
پارسا

سلام جناب حیدری روش آقای دکتر خرسند برای هر نوع بیماری کاربرد ندارد. اگر دقت کنید چند هزار بیمار در طی این سالها به ایشان مراجعه نموده اند ولی نتایج مثبتی نگرفته اند(ممکن است بفرمایید بیماران نسخه ایشان را به درستی انجام نمیدهند ولی اینطور نیست،آمار پرونده هایی که نتیجه نگرفته اند بسیار زیاد است ) ولی اگر بیشتر دقت کنید هیچ خبری از درمان بیمارهای مغزی و عصبی نمیباشد(حتی یک مورد) زیرا درمان سلوهای عصبی و مغزی به راحتی نیست. (دقت کنید حتی یک مورد درمان پارکینسون و یا اختلال عصبی ندارد) سایت دکتر خرسند وقتی یک نفر کلیه اش درمان میشود کلی عکس و مطلب روی سایت میزند ولی وقتی ازشون بخواهید که یک نمونه درمان مثلا پارکینسون و یا ام اس معرفی کنند، پاسخ میدهند محرمانه است و نمیشود. خلاصه اینکه لطفا در زمینه درمان با این روش مبالغه کردن و با روحیه بیماران بازی نمودن خوب نیست. مخصوصا نوشتن این جمله "درمان کلیه بیماریهای صعب العلاج" تا زمانیکه هنوز درمان خیلی بیماریها با این روش صورت نگرفته در وبلاگ واقعا مبالغه است،

احمدی

ین هم نوشته ای یک بیماری که برای درمان زگیل به دکتر خرشند مراجعه کرده و شرایطش بدتر شده است http://www.khorsand.org/main/mt-comments.cgi?entry_id=1960